Human Centric

-------------- workplace
-------------- office management
-------------- HR
-------------- praca hybrydowa
-------------- środowisko pracy

67

Miejmy na uwadze, że tylko dzięki elastycznemu podejściu i umiejętności adaptacji do nieustannej transformacji otoczenia biznesowego możemy zaprojektować workplace, który przyczyni się do sukcesu firmy, a także zwiększenia poczucia komfortu jej pracowników.

68

Aneta
Marczyk-Górecka

Workplace and Facility Manager
thyssenkrupp Group Services Gdańsk

BIO Autora

Workplace w pigułce

W jaki sposób poszczególne branże kreują specyficzne wymogi?

69

Osobiście jestem zwolenniczką definiowania Workplace’u jako złożonego ekosystemu, na który mają wpływ różne czynniki: technologia, kultura organizacyjna, styl przywództwa, zmieniające się normy społeczne, kanały komunikacji, różnorodność oraz dobrostan pracowników.

Aneta Marczyk-Górecka
70
Komentarz towarzyszący

Wykończenie biura a specyfika branży

Ergonomia stanowisk pracy odgrywa kluczową rolę w podnoszeniu efektywności oraz komfortu pracowników. Jednym z elementów, który często bywa niedoceniany, a który może znacząco wpłynąć na poprawę warunków w biurze, jest odpowiednio zaprojektowany sufit. W zależności od potrzeb danego stanowiska pracy możemy tak zaaranżować przestrzeń, aby poprawić zrozumienie mowy, wytłumić rozpraszające nas dźwięki czy też zapewnić dyskrecję podczas rozmów z klientami. 

Pomocny okazuje się indywidualny projekt oraz bogata oferta, umożliwiająca dostosowanie wykończenia biur do specyfiki różnych branż. W Knauf Ceiling Solutions posiadamy multimateriałowe portfolio, które pozwala nam skutecznie reagować na takie wyzwania. Rozumiemy, że np. w sektorze IT, gdzie dynamiczna praca zespołowa i indywidualna produktywność są kluczowe, warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie akustyki

Sprawdzają się tu panele sufitowe pochłaniające dźwięk, jak np. panele Heradesign z wełny drzewnej, Adagio Alpha z twardej wełny mineralnej, czy choćby metalowe płyty sufitowe z odpowiednio dobraną perforacją i wkładem akustycznym. Dodatkowo modułowość systemów umożliwia łatwy dostęp do ukrytych między stropem a sufitem kabli i routerów. Pamiętajmy również, że wybierając białe płyty z wysokim współczynnikiem odbicia światła, jak nasz najnowszy sufit ADAGIO, możemy w łatwy sposób doświetlić pomieszczenie. 

Natomiast w kancelariach prawnych, gdzie priorytetem jest zapewnienie dyskrecji prowadzonych rozmów, warto zastosować dźwiękoizolacyjne panele sufitowe, które dostępne są w eleganckich fakturach. 

Inne właściwości powinny mieć z kolei sufity wykorzystane w placówkach o charakterze medycznym. W takim przypadku kluczowe jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń drogą powietrzną czy przeciwdziałanie rozwijaniu się drobnoustrojów. Pomocna w takich warunkach okazuje się farba bakteriobójcza, pokrywająca sufit oraz specjalne szczelne ruszty, zapewniające wysokie standardy higieny.

Projektując przestrzenie biurowe, pamiętajmy, że dzięki zastosowaniu odpowiednich, indywidualnie dostosowanych produktów w łatwy sposób możemy poprawić komfort przebywania w różnych typach pomieszczeń.

71
Human Centric

Środowisko pracy podlega nieustannym zmianom. Czy dziś, kilka lat po kolejnej rewolucji stylu pracy, zmiany specyfiki naszego zawodu i branży, w jakiej pracujemy, ma jeszcze znaczenie dla aranżacji przestrzeni? Jakie wartości odzwierciedlają spektakularne projekty biur gigantów biznesu?

74